Jak to działa
Witamy w Wilio! Oglądasz Wilio jako Niezarejestrowany klient
Przełącz na profesjonalizację
Nawigacja
Usługi
Cennik
O aplikacji
Pobierz aplikację
Jak to działa
Jak możemy się poprawić
Skontaktuj się z nami
O Wilio
Zaloguj się
Witamy w Wilio! Oglądasz Wilio jako Niezarejestrowany klient
Przełącz na profesjonalizację
Nawigacja
Usługi
Cennik
O aplikacji
Pobierz aplikację
Jak to działa
Jak możemy się poprawić
Skontaktuj się z nami
O Wilio
Zaloguj się

Doradztwo podatkowe

Szukasz księgowego do doradztwa podatkowego? W tej kategorii mamy 1 339 dostawców. Wyślij zapytanie.

Zaczynaj
32 745 zarejestrowani profesjonaliści
87 752 rozwiązane projekty
4.8 z 5 Średnia ocena naszych ekspertów
226 512 Instalacje aplikacji
Doradztwo podatkowe

Potrzebujesz usługi doradztwa podatkowego? Wilio pomoże Ci znaleźć wysokiej jakości ekspertów w doradztwie podatkowym dla osób prawnych, zgodności podatkowej, doradztwie transakcyjnym. Cena rekomendacji podatkowych zwykle zależy od zakresu usług. Zobacz więcej informacji o usługach: koszty podróży, kalkulacja cen, dodatkowe indywidualne porady udzielane przez jednego z naszych 1 339 doradców podatkowych w danej kategorii.

Zobacz też:Ceny
32 745 zarejestrowani profesjonaliści
87 752 rozwiązane projekty
4.8 z 5 Średnia ocena naszych ekspertów
226 512 Instalacje aplikacji
Często Zadawane Pytania
Dlaczego zarezerwujesz księgowy / konto przez Wilio?
Nie ma pewności, tylko śmierci i podatków, a na szczęście, będziesz musiał tylko dbać o jeden z tych dwóch imitatów. Dlaczego w ogóle nie poradzisz sobie z podatkami? Rachunkowość jest jedną z niewielu usług, które mogą w rzeczywistości, może zaoszczędzić pieniądze. Wydajesz pieniądze na zarabianie pieniędzy. Dobry księgowy może podkreślić błędy i nieefektywności, które mogą kosztować pieniądze i oferuje sposoby oszczędzania jeszcze więcej pieniędzy. Nie tylko zaoszczędzisz również nieproporcjonalnie dużo czasu na przygotowanie miesięcznych stwierdzeń VAT lub przygotowywanie klirensu podatkowego na koniec okresu obrachunkowego, które będziesz chciał zminimalizować zadłużenie podatkowe. Wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć księgowy. Na szczęście mogą być tylko kilkoma korbami! Dzięki Wilio, są one teraz eksperckie konta na wyciągnięcie ręki i znajdują go nigdy nie było łatwiejsze. Wystarczy opisać wymagane usługi podatkowe, a poczekaj, aż pojawi się menu. Dostajesz wolny i niewiążący cytat i znajdź swój idealny księgowy w pobliżu.
Co sprawia, że ​​księgowy?
Twój księgowy potrzebuje od jakiegoś czasu, gdy robisz, CI już jako handlowcy (osoba fizyczna) lub jako firma. Każdy jedyny handlowiec (osoba fizyczna) i każda firma powinna mieć niezawodny księgowy, który zgodnie z wymogami ustawowymi, prowadzi rachunkowość i przygotowanie zeznania podatkowego co roku. Twój księgowy może specjalizować się w jednym obszarze lub rodzaju rachunkowości (na przykład, prostą księgowość dla wyłącznych handlowców lub rachunkowości dwustronnej dla firm), ale może również zaoferować szereg usług księgowych, takich jak podatek dochodowy dochodowy, podatek od wartości dodanej, przetwarzanie płac, przetwarzanie wynagrodzenia , Doradztwo podatkowe, audyt, analiza finansowa, planowanie finansowe, budżetowanie i raportowanie.
Kiedy powinienem poszukać księgowego?
Jeśli jesteś małą firmą lub dostawcą, wynajem rachunkowości jest znaczenie, ponieważ uwalnia cię, aby serwować więcej klientów lub uzyskać więcej czasu, możesz spędzić z rodziną. HISTIE Księgowy oznacza, że ​​możesz wreszcie przejść pudełko z kontami lub setkami e-maili z kimś, kto będzie z tym zrobić. Z reguły najlepiej skontaktować się z księgowym podatkowym z początkiem roku obrachunkowego, nie tylko po to, aby upewnić się, że zrozumiesz i będziesz mógł skutecznie komunikować się, ale także otrzymać porady dotyczące obowiązków podatkowych i planowania podatkowego, innymi słowy Możesz kupić i odpisać w trakcie roku obrachunkowego. Odkrycie księgowego pod koniec okresu księgowego przygotowujesz się do tych porad / świadczeń. Ponadto wszyscy zwracanie podatkowi są w rzeczywistości zajęci przed terminem zeznania podatkowego, więc nie zostawiaj tego ostatniej chwili.
Jak mogę znaleźć dobry doradca księgowy lub podatkowy?
Najlepszym sposobem na znalezienie dobrego księgowego w Twojej okolicy jest znalezienie kandydatów, których usługi pasują do Twoich potrzeb. Wtedy są ważne recenzje - upewnij się, że zapewniają wysokiej jakości usługi i zapewniają je na czas. Agenda księgowa i podatkowa podlega ścisłym kraciom prawnym, a ich opóźnienie może stać się znaczącymi grzywnymi.
Czy muszę znaleźć księgowy w pobliżu?
Wilio zawiera listę kont różnych rogów Słowacji. Chociaż posiadanie urzędnika księgowego może być wygodne i wygodne, w dzisiejszym okresie elektronicznym, wiesz z oficerem księgowości zbyt zdalnie. To tylko na twoich preferencjach.
Jakie dokumenty ode mnie będą potrzebne księgowy / księgowy?
W przypadku wykonywania aktualnej księgowości osoby fizycznej lub firmy, księgowy będzie regularnie potrzebował wszystkich faktur, po stronie dochodów, a także wydatków. Obejmują one dokumenty kupujące paliwo, narzędzia pracy, telefon korporacyjny, komputer, dowód biura dzierżawy i tym podobne. Pod koniec dnia jest w swoim interesie, aby zapewnić swojemu księgowym wszystkie dokumenty dotyczące kosztów. Zapłacisz za niewielki podatek. Twoja karta księgowa lub księgowa będzie również potrzebować wyciągów bankowych (dla firmy z konta korporacyjnego). Jeśli karta księgowa lub księgowa będziesz wysyłać dowody drogą elektroniczną, musisz cię zatrzymać.
Ile kosztuje linia księgowa?
Łatwy rachunek i zwrot podatku dla podeszwych przedsiębiorców (osoba fizyczna) wyjdzie 50-100 EUR za rok obrachunkowy. Dzięki mniejszym wypożyczalnie firmom, zarządzanie agenda rachunkowości waha się od 30-70 euro miesięcznie, w zależności od tego, czy firma płaci również VAT. Dla firm, które są również pracodawcami, koszt rachunkowości zwiększa ponad 100 EUR miesięcznie. Koszt rachunkowości pod koniec dnia zależy od działalności gospodarczej Twojej firmy - ile transakcji zakupów i sprzedaży robisz miesięcznie i ile masz pracowników.
Jakie prace prowadzi dla Ciebie księgowy
Prowadzenie rachunkowości handlowców (ludzie naturalnych)
Kiedy bierzesz jako handlowca (osoba fizyczna), księgowy / księgowy doprowadzi do prostej księgowości i przygotuje Cię na zeznanie podatkowe. Zbadaj możliwość stosowania wydatków ryczałtowych, co może być korzystnym finansowo rozwiązaniem dla Ciebie i znacznie uprościła Twoją księgowość w ciągu roku.
Księgowość dla firm (podmioty prawne)
Jedną z pierwszych rzeczy, które powinieneś zrobić przy ustanowieniu firmy, jest zaangażowanie doświadczonego księgowego. Doradza Ci najlepsze struktury biznesowe według rodzaju biznesowego i przewidywanej ilości dochodu planu finansowego. I pomóż poczować bardziej pewny siebie, że sprawdzisz prawidłowe pola podczas wypełniania jakichkolwiek dokumentów. Kiedy robisz jako firma (osoba prawna), rachunkowości / konto dla Ciebie prowadzi bardziej wymagającą podwójną księgowość. Wymaga to wykorzystania oprogramowania księgowego i dobrej wiedzy o procedurach rachunkowości i przepisów. Wreszcie, pod koniec roku obrachunkowego przygotuję zeznanie podatkowe skonikowe do podatku dochodowego dla osoby prawnej.
Przetwarzanie wynagrodzenia
Jeśli w Twojej firmie, czy handlu, czy jako firma, jednocześnie zatrudniasz ludzi, t.z. Jesteś pracodawcą, możesz także rzucać przetwarzanie płac, komunikacji z instytucjami publicznymi, wysyłając comiesięczne oświadczenia i świadczenie rad zawodowych w obszarze personelu.
Księgowość VAT.
W celu większego wolumenu działalności gospodarczej będziesz musiał zarejestrować się jako płatność podatkowa na wartość (VAT), obowiązkowa na podstawie spełnienia ograniczeń ustawowych lub dobrowolnie, co może być dla Ciebie korzystne finansowo. Dobrze jest doradzić w swoim księgowym. Jeśli zostaniesz płatnikiem VAT, księgowy pomoże Ci w przygotowaniu regularnej administracji podatkowej do VAT, że prawodawstwo wymaga co miesiąc lub kwartalnie.
Budżetowanie i planowanie finansowe
Twój księgowy może pomóc w skompilowaniu budżetu lub w niektórych przypadkach nawet zaplanować swoje finanse. Możesz zgodzić się na spotkanie, w którym mówisz o swoich finansach, celach, dochodach i wydatkach - dla Ciebie osobiście lub dla Twojej firmy. Następnie możesz doradzić Ci swoje narzędzia (i lata doświadczenia) zalecają najlepsze kroki do przodu. Zaletą włączenia księgowego w budżecie jest to, że może spojrzeć na swoje finanse według optyki tego, co możesz odpisać, podatki, które jesteś winni, a co możesz wrócić.
Sprawozdanie z rachunkowości audytu i zgodność z przestrzeganiem (zgodność)
Zgodność z przestrzeganiem (zgodność) jest niezbędna dla przedsiębiorstw, aby uniknąć kar i zminimalizować ryzyko karne od biznesu. Jeśli jednak nie znasz reguł, łatwo jest zadeklarować szczegółowo lub zrobić niewłaściwy krok. Twój księgowy może pomóc Ci kontrolować zgodność ze wszystkimi wymaganiami prawnymi związanymi z Twoją firmą i spełnienie ich. W przypadku, gdy Twoja firma podlega zobowiązaniom kontroli w ramach ustawy o rachunkowości, musisz również zatrudnić niezależny audytor oprócz księgowania. Może to być tylko osoba fizyczna lub prawna zapisana na liście audyt, więc jest upoważniony do przeprowadzenia audytu. Audyt jest niezależnym kontrola księgowości, aby zapewnić, że jednostka gospodarcza uwzględnia prawidłowe rachunkowość zgodnie z Księgowości Słowackiej i przepisów podatkowych.